طرز تهیه رد موهیتو با پادشاه م

طرز تهیه رد موهیتو با پادشاه میوه‌های قرمز

طرز تهیه رد موهیتو مانند اسمش شیک، لوکس و هیجان انگیز است. در نگاه اول شاید تصور کنید که باید شربت موهیتو را با یک میوه قرمز رنگ ترکیب کنید تا در نهایت رد موهیتو داشته باشید اما واقعیت این است که وقتی کلمه “رد” قبل از موهیتو قرار می‌گیرد، یعنی شما قبل از هر چیز باید یک میوه قرمز رنگ جذاب داشته باشید تا بتوانید این نوشیدنی را آماده کنید. خانواده میوه‌های قرمز شامل توت و تمشک و آلبالو و توت‌فرنگی هستند. این موضوع را در همین ابتدای کار به شما گفتیم تا بدانید که اگر شربت توت‌فرنگی در دسترس نداشتید، می‌توانید از شربت آلبالو یا تمشک هم استفاده کنید. حالا اگر آماده هستید ما را در آشپزخانه با این طرز تهیه همراهی کنید.

طرز تهیه شربت رد موهیتو و یک شادی بی‌پایان

طرز تهیه رد موهیتو مخصوص تابستان است. این نوشیدنی خنک و خوش‌رنگ و سبک بوده و آن را به طور معمول با لیمو و نعنا به همراه یخ فراوان سرو می‌کنند. رنگ صورتی یا قرمز رنگی دارد و به‌راحتی می‌تواند گرمای بدن شما را به شدت کاهش دهد.

موادی که در این نوشیدنی به کار می‌روند، ممکن است که برای برخی از افراد موجب افت فشار شوند؛ به همین دلیل توصیه می‌کنیم که اگر طبع سرد میوه‌هایی مانند توت‌فرنگی و تمشک و آلبالو موجب افت فشار شما می‌شود، حتماً یک قاشق مرباخوری عسل هم در این ترکیب استفاده کنید. همچنین اگر توت‌فرنگی، آلبالو و تمشک یا شربت این میوه‌ها در دسترس شما نبود، می‌توانید به جای آن‌ها از هندوانه هم استفاده کنید.

 

طرز تهیه رد موهیتو

این طرز تهیه را هم با میوه‌ها و هم با شربت‌ها می‌توان آماده کرد. ما در ادامه ابتدا این نوشیدنی را با میوه و سپس با شربت توت‌فرنگی یا شربت آلبالو سن‌ایچ برای شما آموزش خواهیم داد.

مواد لازم

میزان مواد لازم برای تهیه این نوشیدنی با درنظر گرفتن تعداد افراد بیشتر می‌شود. توجه داشته باشید که این طرز تهیه رد موهیتو برای 1 نفر تدارک دیده شده است. ضمن اینکه استفاده از میوه و شربت با هم منعی ندارد اما اگر میوه‌ها در دسترس شما نبودند هم با شربت به‌راحتی می‌توانید این نوشیدنی را آماده کنید. ما در ادامه طرز تهیه رد موهیتو را هم با میوه و هم با شربت را برای شما آماده کرده‌ایم.

مواد اولیه مقدار لازم
لیموترش 2 تا 3 عدد
برگ نعناع تازه چند برگ
یخ به میزان دلخواه
تخم شربتی 1 قاشق مرباخوری
آلبالو، توت‌فرنگی، تمشک یا هندوانه 1 لیوان
شربت توت‌فرنگی، شربت آلبالو یا شربت تمشک 3 قاشق غذاخوری

مراحل تهیه رد موهیتو

این نوشیدنی در این طرز تهیه با استفاده از میوه‌ها آماده می‌شود. بهتر است که بعد از شستن تمشک و توت‌فرنگی و هسته گیری آلبالو، میوه‌ها را برای زمان تقریبی 2 ساعت در فریزر قرار دهید تا یخ‌زده و آماده استفاده شوند.

  1. مرحله اول: برای آماده کردن شربت رد موهیتو با میوه‌ کافی است که بعد از یخ زدن کامل میوه‌ها آن‌ها را به همراه چند برش لیمو و بقیه مواد یعنی نعنا و تخم شربتی به همراه 1 پیمانه آب درون غذاساز یا مخلوط‌کن بریزید.
  2. مرحله دوم: حالا یک تا دو پالس دستگاه را روشن کنید. در نهایت رد موهیتو جذاب و شیرین شما آماده است. البته در صورت تمایل می‌توانید 1 قاشق تا 2 قاشق غذاخوری هم شربت آلبالو سن ایچ‌، شربت تمشک یا شربت توت‌فرنگی به این ترکیب اضافه کنید.

طرز تهیه دوم رد موهیتو

این طرز تهیه را فقط با استفاده از شربت برای شما آماده کرده‌ایم. در این صورت حتی اگر به میوه‌ها دسترسی نداشتید باز هم می‌توانید یک رد موهیتوی خوش‌رنگ و خوش‌طعم آماده کنید.

  1. مرحله اول: برای تهیه رد موهیتو با شربت فقط کافی است که شربت توت‌فرنگی، تمشک یا شربت آلبالو سن ایچ را در یک ظرف ریخته و با آب ولرم ترکیب کنید. اگر از آب سرد استفاده کنید، شربت شما به‌راحتی در آب حل نمی‌شود.
  2. مرحله دوم: بعد از حل‌شدن شربت در آب، حالا آن را در لیوان سرو نهایی بریزید و با تخم شربتی و چند قطره آب‌لیمو ترجیحاً تازه ترکیب کنید. سپس در مرحله آخر هم چند برگ نعنا و چند برش لیمو درون لیوان ریخته و با قطعات یخ، شربت خود را آماده سرو کنید.

طرز تهیه شربت رد موهیتو برای یک دورهمی شاهانه

در این مطلب طرز تهیه شربت رد موهیتو را برای شما شرح دادیم. این شربت هم بسیار معطر و خوش‌طعم است و هم رنگ متفاوتی دارد. البته فراموش نکنید که اگر تصمیم گرفتید از شربت‌هایی مانند شربت توت‌فرنگی یا شربت آلبالو سن ایچ در تهیه این نوشیدنی استفاده کنید، میزان شیرینی نهایی را به اندازه‌ای تعیین کنید که متناسب با ذائقه همه افراد باشد. فراموش نکنید که اگر شیرینی شربت شما کم باشد، می‌توان آن را شیرین‌تر کرد اما اگر بیش از اندازه شیرین شده باشد، کم کردن میزان این شیرینی ممکن است کمی شما را با مشکل مواجه کند.