طرز تهیه اسموتی با انبه برای س

طرز تهیه اسموتی با انبه برای سلامت قلب و نشاط جسم

اسموتی انبه از آن دسته اسموتی‌هایی به حساب می‌آید که هم رنگ فوق‌العاده‌ای دارد و هم طعم آن متفاوت و بی‌نظیر است. ازآنجایی‌که انبه رنگ زرد و درخشانی دارد، می‌توانید آن را با تمام میوه‌ها ترکیب کنید تا نوشیدنی شما را شفاف و خوش‌رنگ ‌کند. این میوه مانند سایر میوه‌ها فقط در فصل خاصی عرضه نمی‌شود و در بیشتر فصل‌های سال در مغازه‌های میوه‌فروشی، می‌توانید آن را ببینید. میوه‌ای به‌شدت ساکت و سربه‌زیر اما پرخاصیت و پرفایده که مصرف آن در ابتدای روز می‌تواند انرژی شما را تأمین کرده و در انتهای روز هضم غذا را برایتان ساده‌تر کند.

طرز تهیه اسموتی با انبه کافی‌شاپی

طرز تهیه اسموتی با انبه به‌قدری هیجان‌انگیز است که شما را شیفتهٔ خود می‌کند. این اسموتی روشن و درخشان را اگر طبق دستورالعمل کافه‌ها تهیه کنید، بدون شک یکی از نوشیدنی‌های همیشه در صحنه یخچال شما خواهد شد. میوه انبه از آن دسته میوه‌هایی است که به‌راحتی پوست گرفته شده و به‌سادگی در غذاساز پوره می‌شود. طبع گرمی دارد و بافت آن خیلی لطیف است. به همین دلیل در ترکیب آن با سایر میوه‌ها می‌توانید نوشیدنی‌ها و اسموتی‌های خاص و جذابی را تهیه کنید. این شما و این لیست انواع اسموتی با انبه!

اسموتی با انبه و موز

اسموتی با انبه و موز یک ترکیب مهیج است که به دلیل در دسترس بودن هر دو میوه یعنی انبه و موز می‌تواند همیشه در لحظات شما باشد. طعم این اسموتی شما را غافلگیر خواهد کرد.

میزان انرژی 290  کالری
زمان آماده‌سازی 10 دقیقه

مواد اولیه

مواد اولیه برای تهیه این اسموتی اصلاً سخت نیست و شاید حتی تمام آن را در منزل داشته باشید. ضمن اینکه تهیه این اسموتی بدون بستنی یک نوشیدنی رژیمی و لاغر کننده خواهد بود. همچنین اگر میوه انبه در دسترس شما نبود، شربت انبه هم می‌تواند جایگزین مناسبی باشد.

مواد اولیه مقدار لازم
انبه 1 عدد
موز 1 لیوان
یخ 1 لیوان
بستنی وانیلی نصف لیوان

طرز تهیه اسموتی با انبه و موز

در طرز تهیه اسموتی انبه با موز اگر قصد استفاده از شربت انبه به‌جای میوه انبه را داشتید، کافیست که 4 قاشق غذاخوری شربت انبه به مواد درون غذاساز اضافه کنید. همچنین اگر از میوه انبه برای این نوشیدنی استفاده کردید، می‌توانید 1 قاشق مرباخوری سیروپ طعم‌دار انبه سن ایچ را هم با مواد اولیه ترکیب کنید.

  1. مرحله اول: برای شروع لازم است که انبه و موز را پوست گرفته و به قطعات کوچک تبدیل کنید. فراموش نکنید که 2 ساعت قبل از تهیه اسموتی، آن‌ها را درون فریزر قرار دهید تا یخ بزنند.
  2. مرحله دوم: حالا موزها و انبه‌های یخ‌زده را درون غذاساز ریخته و سیروپ طعم‎دار انبه، بستنی و یخ را هم به آن‌ها اضافه کنید. 1 پالس کافی است تا اسموتی با انبه جذاب شما آماده شود.

اسموتی با انبه و شیر

این اسموتی هم رژیمی است و هم می‌تواند شدیداً شما را سیر کند. ضمن اینکه ترکیب انبه و شیر به‌تنهایی یک اسموتی غنی و پر ویتامین محسوب می‌شود.

میزان انرژی 257  کالری
زمان آماده‌سازی 10 دقیقه

مواد اولیه

در این طرز تهیه می‌توانید به‌جای شیر پاستوریزه از شیر بادام یا شیر سویا هم استفاده کنید.

مواد اولیه مقدار لازم
انبه 1 عدد
شیر 1 لیوان
یخ 1 لیوان

 

طرز تهیه اسموتی با انبه و شیر

این طرز تهیه به مدت زمان کوتاهی نیاز دارد و خیلی سریع می‌توانید آن را برای خود آماده کنید. اما پیشنهاد ما این است که انبه‌ها را 2 ساعت قبل در فریزر قرار دهید تا یخ بزنند.

  1. مرحله اول: انبه‌های برش خورده و یخ‌زده را در کنار شیر و یخ درون غذاساز بریزید و خوب مخلوط کنید. در صورت تمایل می‌توانید از کمی سیروپ طعم‌دار کارامل هم در این ترکیب استفاده کنید. بعد از چند ثانیه اسموتی شما آماده است.

نکته: برای تزیین اسموتی و در صورت تمایل می‌توانید بر روی آن کمی خامه و مغز پسته یا بادام بریزید.

اسموتی با انبه و ماست

اسموتی انبه و ماست برای ورزشکاران که از رژیم خاصی پیروی می‌کنند، مفید است. ضمن اینکه این ترکیب سرشار از کلسیم و ویتامین بوده و شدیداً سیرکننده است.

میزان انرژی 235  کالری
زمان آماده‌سازی 10 دقیقه

مواد اولیه

برای تهیه این اسموتی مقوی مواد زیر را آماده کنید:

مواد اولیه مقدار لازم
انبه 100 گرم
شیر نصف لیوان
یخ 1 لیوان
ماست یونانی نصف لیوان
عسل 1 قاشق غذاخوری
وانیل یا سیروپ وانیل نصف قاشق غذاخوری

طرز تهیه اسموتی با انبه و ماست

در این رسپی برای استفاده از عسل ابتدا آن را با کمی آب گرم ترکیب و رقیق کنید تا با سایر مواد شما به‌راحتی مخلوط شود. همچنین به‌جای وانیل می‌‎توانید از سیروپ طعم‌دار وانیل استفاده کنید.

  1. مرحله اول: برای تهیه این نوع اسموتی کافیست تا تمام مواد را در غذاساز ریخته و آن را به مدت 30 ثانیه روشن کند. البته برخی از افراد برای نرم و یکدست شدن کامل اسموتی اول تمام مواد را بدون ماست خوب مخلوط می‌کنند و بعد ماست را اضافه کرده و مجدداً چند ثانیه دیگر دستگاه را روشن می‌کنند. در نهایت اسموتی جذاب انبه و ماست شما آماده است.

اسموتی با انبه و کیوی

اسموتی انبه با کیوی را حتماً امتحان کنید. این اسموتی طعمی دو مزه و ملس دارد و طرف‌داران آن کم نیستند.

میزان انرژی 265  کالری
زمان آماده‌سازی 10 دقیقه

 

مواد اولیه

در تهیه این اسموتی از ماست و آب پرتقال هم در ترکیب اصلی استفاده شده که بهتر است ماست کم چرب یا یونانی باشد.

مواد اولیه مقدار لازم
انبه 100 گرم
آب پرتقال 1/4 لیوان
یخ 1 لیوان
ماست یونانی نصف لیوان
عسل 1 قاشق غذاخوری
کیوی 1 عدد

طرز تهیه اسموتی با انبه و کیوی

  1. مرحله اول: اول از همه عسل را با آب ولرم ترکیب کنید تا به‌راحتی در مواد حل شود. حالا برای تهیه این اسموتی کافیست که انبه و کیوی را پوست گرفته، خرد کنید و با بقیه مواد در غذاساز بریزید. چند پالس کافیست تا اسموتی جذاب شما آماده شود.

اسموتی با انبه، توت‌فرنگی و آناناس

این اسموتی هم در بین بزرگسالان و هم در بین کودکان بسیار پرطرف‌دار است. پیشنهاد می‌کنیم که آن را تهیه کرده و از یک نوشیدنی رنگارنگ و لذیذ لذت ببرید.

میزان انرژی 262  کالری
زمان آماده‌سازی 10 دقیقه

مواد اولیه

در این طرز تهیه شما می‌توانید به 2 صورت عمل کنید. هم اینکه تمام مواد را با هم از اول ترکیب نمایید و هم اینکه یک اسموتی دو رنگ تهیه کنید.

مواد اولیه مقدار لازم

مواد اولیه مقدار لازم
انبه 100 گرم
آناناس 1 لیوان
یخ 1 لیوان
شیر 1 لیوان
عسل 2 قاشق غذاخوری
توت‌فرنگی 100 گرم

طرز تهیه اسموتی با انبه، توت‌فرنگی و آناناس

در این طرز تهیه قبل از هر کاری عسل را با آب ولرم حل کنید تا به‌راحتی با سایر مواد ترکیب شود.

مرحله اول: تمام مواد را پوست گرفته و خرد کنید، سپس در غذاساز بریزید تا مخلوط شوند. چند پالس کافیست تا اسموتی جذاب و خوشمزه شما آماده شود. این اسموتی کاملاً 1 رنگ است.
اما اگر تمایل داشتید تا اسموتی مجلسی و 2 رنگ تهیه کنید، اول از همه آناناس و انبه‌ها را خرد کرده و در غذاساز بریزید. بعد از آماده شدن، آن‌ها را در لیوان‌های سرو ریخته و در فریزر بگذارید تا یخ بزنند. سپس بقیه مواد را با هم ترکیب کرده و بعد از یخ زدن ترکیب آناناس و انبه، آن‌ها را بر روی ترکیب یخ‌زده بریزید. در نهایت با چند برش توت‌فرنگی و برگ نعناع تزیین کرده و سرو کنید.

اسموتی با انبه، موز و آناناس

اسموتی با انبه، موز و آناناس به اسموتی طلایی هم معروف است. این اسموتی انرژی بالایی دارد و در ابتدای روز می‌تواند شما را برای انجام فعالیت‌های فکری و کاری به خوبی آماده کند.

میزان انرژی 235  کالری
زمان آماده‌سازی 10 دقیقه

مواد اولیه

برای تهیه این اسموتی برحسب ذائقه خود می‌توانید از بستنی یا ماست یونانی استفاده کنید. ماست یونانی، رژیمی و بستنی، محبوب قلب کودکان است.

مواد اولیه مقدار لازم
انبه 100 گرم
آناناس 1 لیوان
یخ 1 لیوان
عسل 2 قاشق غذاخوری
موز 1 عدد

طرز تهیه اسموتی با انبه، موز و آناناس

در این طرز تهیه هم قبل از هر کاری، عسل را با کمی آب ولرم حل کنید تا در ترکیب کردن آن با سایر مواد مشکلی ایجاد نشود.

مرحله اول: اگر تمایل داشتید می‌توانید تمام مواد را خرد کرده و از 2 ساعت قبل در فریزر قرار دهید تا یخ بزنند. سپس همه را با هم در غذاساز بریزید و مخلوط کنید. نوش جان
فراموش نکنید که استفاده از سیروپ طعم‌دار وانیل هم در این اسموتی آن را به‌شدت معطر و خوشمزه‌تر می‌کند.

تهیه اسموتی با انبه و ماجراجوی‌های پایان ناپذیر

همان‌طور که در ابتدای این مطلب هم اشاره کردیم، انبه از آن میوه‌هایی است که همیشه وجود دارد و به‌راحتی می‌توانید آن را تهیه کنید. ضمن اینکه شربت انبه هم در بازار موجود است و می‌توان آن را به‌جای انبه استفاده کرد. همچنین انبه از آن دست میوه‌هایی است که چون طبع گرمی دارد، در ترکیب با سایر میوه‌ها، لبنیات، طعم‌دهنده‌ها و سایر مواد، طبیعت آن‌ها را معتدل کرده و برای تمام افراد مفید و کاربردی است.