طرز تهیه شیک موز شکلات به 2 رو

طرز تهیه شیک موز شکلات به 2 روش آسان

شیک موز شکلات یک نوشیدنی پرطرف‌دار و خوشمزه است که می‌توانید طعم آن را با طعم‌دهنده‌هایی مثل هل، دارچین یا وانیل قوی‌تر کنید. به‌علاوه، اگر این نوشیدنی را به‌صورت خانگی تهیه کنید می‌توانید به‌دلخواه خود میزان غلظت آن را تنظیم کنید. به‌این‌ترتیب که با کم‌کردن مقدار شیر و اضافه‌کردن مقدار خامه، میلک‌شیک غلیظ‌تری خواهید داشت و برعکس. همچنین می‌توانید از طعم ترکیبی بستنی‌های وانیلی و شکلاتی هم استفاده کنید. خلاصه اینکه حسابی ریش و قیچی دست خودتان است و می‌توانید طعم دلخواه خود را بنا به سلیقه خود ایجاد کنید. حالا اگر آماده‌اید با این شماره از مجله سن ایچ همراه باشید تا 2 روش متداول تهیه این نوشیدنی محبوب را با هم ببینیم.

1.روش اول برای تهیه شیک موز شکلات

زمان لازم برای آماده‌سازی و تهیه این نوشیدنی چیزی حدود 15 دقیقه است و اگر می‌خواهید میلک‌شیک خوشمزه‌تری داشته باشید بهتر است از چند ساعت قبل موزهای حلقه شده را داخل ظرفی مناسب داخل فریزر بگذارید تا یخ بزنند و شیر را هم در یخچال قرار دهید تا کاملاً سرد شود. البته یکی از موزها را برای تزیین کنار بگذارید. در ادامه، جزئیات کامل‌تری برای تهیه این میلک‌شیک خوشمزه را با هم می‌بینیم:

مواد لازم

برای تهیه این نوشیدنی خوش‌طعم، مواد اولیه زیر را آماده کنید و دقت داشته باشید که حتماً از موزهای سالم، رسیده و شیرین استفاده کنید:

مواد لازم مقدار موردنیاز
موز بزرگ 3 عدد
شکلات تخته‌ای 50 گرم
شیر (ترجیحاً پرچرب) 2 لیوان دسته‌دار فرانسوی
بستنی شکلاتی یا وانیلی 1 لیوان دسته‌دار فرانسوی
پودر کاکائو 2 قاشق غذاخوری
شکر یا عسل 1 قاشق غذاخوری

طرز تهیه

روش درست‌کردن این نوشیدنی شامل مراحل زیر است:

مرحله اول: شکلات تخته‌ای را به روش بن‌ماری ذوب کرده و به‌عنوان سس شکلاتی از آن استفاده کنید.

مرحله دوم: شیر را از یخچال خارج کرده و مقداری از آن را با پودر کاکائو ترکیب کرده و هم بزنید تا پودر کاکائو داخل آن گلوله گلوله نشود.

مرحله سوم: موزهای یخ‌زده، شیر، پودر کاکائو و شیرین‌کننده دلخواه خود را داخل مخلوط‌کن ریخته و چند پالس بزنید تا مواد حالت پوره‌ای پیدا کنند.

مرحله چهارم: در ادامه کار، بستنی را به مواد داخل مخلوط‌کن اضافه کرده و چند ثانیه دیگر آن‌ها را با هم ترکیب کنید.

مرحله پنجم: شکلات ذوب شده را داخل قیفی مناسب ریخته و روی دیواره‌های لیوان میلک‌شیک به‌صورت نامنظم شکلاتی کنید.

مرحله ششم: حالا یک عدد موز باقیمانده را به‌صورت حلقه‌حلقه خرد کرده و داخل لیوان بریزید.

مرحله هفتم: اگر بخواهید یک لیوان میلک‌شیک دورنگ داشته باشید، روی تکه‌های موز، مقداری شیر یا خامه بریزید و لایه بعدی را با مایه میلک‌شیک پر کنید.

مرحله هشتم: در نهایت، روی نوشیدنی را با مقداری شکلات رنده شده یا مغزی‌جات دلخواه تزیین کنید و یا برای تزیین نوشیدنی از موادی مانند خامه فرم گرفته یا برش‌های میوه استفاده کرده و نوشیدنی را به‌صورت خنک سرو کنید.

2.روش دوم برای تهیه شیک موز شکلات

کل زمان آماده‌سازی مواد و تهیه این نوشیدنی حدود 20 دقیقه طول می‌کشد و در این روش هم مثل قبل باید موز را داخل فریز بگذارید تا منجمد شود و خامه و شیر را داخل یخچال قرار دهید تا سرد شوند. اگر محدودیت زمانی دارید، موزها را رنده کرده و داخل فریزر بگذارید تا زودتر یخ بزنند. در ادامه، مواد لازم و مراحل طرز تهیه شیک موز شکلات با بیسکویت را با هم می‌خوانیم:

مواد لازم

مواد اولیه این نوشیدنی به ترتیب زیر است و می‌توانید به‌جای بستنی شکلاتی از بستنی وانیلی هم استفاده کنید:

مواد لازم مقدار مورد‌نیاز
موز بزرگ 2 عدد
شیر سرد پرچرب 1.5 لیوان دسته‌دار فرانسوی
بستنی شکلاتی 5 اسکوپ
بیسکویت اروئو یا شکلاتی 3 عدد
پودر کاکائو 1 قاشق غذاخوری
سس شکلات 3 قاشق غذاخوری
خامه یا کف خامه مقداری برای تزیین

طرز تهیه

برای تهیه این نوشیدنی خوش‌طعم، مراحل زیر را انجام دهید:

مرحله اول: بیسکویت‌ها را با دست خردکرده و به تکه‌های کوچک‌تر تقسیم کنید.

مرحله دوم: موزهای یخ‌زده و پودر کاکائو را داخل مخلوط‌کن ریخته و چند پالس بزنید تا کاملاً با هم ترکیب شوند.

مرحله سوم: حالا 2 قاشق سس شکلاتی، بیسکویت‌های خرد شده و 3 اسکوپ از بستنی شکلاتی را هم به بقیه مواد داخل مخلوط‌کن اضافه کرده و دوباره مواد را چند پالس بزنید.

مرحله چهارم: در ادامه و برای سرو نوشیدنی، داخل هر کدام از لیوان‌ها 1 اسکوپ بستنی بریزید و مایه میلک شیک و 1 قاشق سس شکلاتی را هم به آن اضافه کنید.

مرحله پنجم: در نهایت، روی نوشیدنی مقداری خامه یا کف خامه بریزید و در صورت تمایل برای تزیین از مقداری ترافل رنگی روی لایه خامه‌ای استفاده کنید.

سخن آخر

در نهایت این نکته را هم اضافه می‌کنیم که در صورت تمایل می‌توانید در طرز تهیه شیک موز و شکلات، به‌جای خامه از ماست چکیده استفاده کنید، اما حتماً باید طعم ماست چکیده شیرین باشد و اگر مقدار خامه این نوشیدنی را زیاد کنید، یک نوشیدنی پرکالری خواهید داشت که تناسبی با رژیم‌های لاغری نخواهد داشت.