جزیره شاد سن‌ ایچ، فضایی دلچسب

جزیره شاد سن‌ ایچ، فضایی دلچسب برای یادگیری کودکان

سن ایچ، فضایی را تحت عنوان «جزیره شاد سن ایچ» در باغ کتاب تهران پیاده‌سازی کرده است که در آن کودکان می‌توانند علاوه بر یادگیری فرایند بازیافت بسته‌بندی محصول سن ایچ کیدز، از فضای این جزیره که برآمده از سریالی انیمیشنی با همین نام است لذت ببرند.

جزیره‌ای هیجان‌انگیز در باغی پاییزی

سن ایچ کودک Sunich kids مهمان روزهای پاییزی و زیبای باغ کتاب است. چه زیباست که در باغی مملو از کتاب در کنار کودکانمان قدم بزنیم و در نهایت فضایی زیبا، کلبه‌ای چوبی باشخصیت‌های جذاب کارتونی را در قسمتی از این باغ ببینیم. سن ایچ کلبه زیبای سریال انیمیشن جزیره شاد خود را به باغ کتاب آورده و ساعاتی فرح‌بخش را برای کودکان ترتیب داده است. می‌خواهیم قدمی در این جزیره بگذاریم، زیر سایه درختان سبز آن بنشینیم و ببینیم که در جزیره شاد سن ایچ چه اتفاقاتی منتظر ما است.

«جزیره شاد سن ایچ» از مهرماه ۱۴۰۲ در باغ کتاب تهران شروع به کارکرده است و تا پایان فروردین‌ماه ۱۴۰۳ ادامه خواهد داشت. فضای این جزیره، مطابق با سریال انیمیشنی با نام «جزیره شاد سن ایچ» طراحی شده است و تندیس هر پنج کاراکتر این سریال نیز در این فضا قرار داده شده است. هر کدام از این کاراکترها، نماد یکی از پنج طعم آبمیوه‌های سن ایچ کودک است.

برند سن ایچ کودک، باهدف عرضه نوشیدنی 100% آبمیوه، بدون شکر افزوده برای کودکان، از سه سال پیش تولید شده است.

سن ایچ در همین راستا سریالی انیمیشنی را با نام «جزیره شاد سن‌ ایچ» تولید کرده است. در این سریال کودکان همراه با پنج کاراکتر مختلف (هر یک از طعم‌های آبمیوه‌های سن ایچ کودک، یک کاراکتر مخصوص به خود دارد) مفاهیم گوناگونی را یاد می‌گیرند. این سریال که با همکاری روان‌شناسان و نویسندگان کودکان ساخته شده، در نمایشگاه MIPCOM فرانسه نیز حضور پیدا کرده و سن ایچ، همچنان برنامه‌هایی برای پخش آن در خارج از ایران و دوبله آن به چندین زبان گوناگون ترسیم کرده است. این سریال در حال حاضر در یک فصل ساخته شده و در پلتفرم‌های گوناگون همانند آپارات و نماوا در حال پخش هستند.  فصل دوم این مجموعه در نوروز 1402 پخش شد و فیلم سینمایی آن نیز در سال 1403 پخش خواهد شد.

مشاور تغذیه همراه همیشگی سن ایچ کودک

همانطور که می‌دانیم تغذیه مناسب و مصرف مواد غذایی سرشار از ویتامین  نقش بسزایی در رشد کودکان داشته و توجه به آن از سوی والدین بسیار حائز اهمیت است. در روزهایی که پیش رو داریم، در کلبه چوبی Sunich kids، هفته‌ای دو روز منتظر دیدار و صحبت با مشاور تغذیه کودکان خواهیم بود. والدین عزیز می‌توانند به همراه دلبندشان از توصیه‌های مشاور تغذیه که در این فضای زیبا حضور دارد بهره ببرند.

قاب عکس یادگاری باشخصیت‌های کارتونی محبوب جزیره شاد سن ایچ

جزیره شاد سن ایچ باشخصیت‌های کارتونی جذابش محبوب دل کودکان است و تنها یک عکس می‌تواند خاطره این لحظات شیرین در باغ کتاب را زنده نگه دارد. شخصیت‌های داستان جزیره شاد منتظر کودکان هستند تا در یک قاب عکس این روز خوب را ثبت کنند.

اینجا همه چیز آماده است برای حضور دلبندانمان؛ دفاتر نقاشی، مدادهای رنگی، میزهای کوچک و فضایی برای نشستن، ولی نه از نوع صندلی‌های همیشگی. اینجا تیوپ‌هایی جذاب برای نشستن تعبیه شده تا مهمان‌های کوچولوی سن ایچ لذت بودن در این جزیرۀ شاد را تجربه کنند. اگر خسته شدید می‌توانید لحظاتی استراحت کنید و به تماشای انیمیشن جزیره شاد که در حال پخش است بنشینید و دوباره به بازی و سرگرمی‌های جزیره برگردید.

مسابقه‌های شاد و لذت برنده شدن برای کودکان

شادی در نهاد کودکان است و اگر طعم لبخند دلنشین و صدای هیجان آنها هم به آن اضافه شود، آنجاست که توانسته‌ایم لذت در کنار کودکانمان بودن را دوچندان کنیم.

جزیره شاد سن ایچ از تجربه‌ای که در این سال‌ها در کنار کودکان داشته، الهام گرفته و مسابقاتی هیجان‌انگیز و جذاب را در این فضا در روزهای خاص تدارک دیده است. اگر کودکانتان به بولینگ، پرتاب حلقه، توپ‌بازی و سرگرمی‌هایی از این قبیل علاقه‌مند هستند، لحظه‌ای تأمل نکنید و حتماً به باغ کتاب سر بزنید.

کارخانه بازیافت در مقیاسی کوچک

در کنار «جزیره‌ شاد سن ایچ» پنل سه بعدی تعاملی تحت‌ عنوان «پنل سه بعدی کارخانه بازیافت جزیره شاد» قرار داده شده است تا کودکان بتوانند به‌صورت شماتیک با فرایند بازیافت بسته‌بندی محصول آشنا شوند. همچنین به کودکان در خصوص مسائل محیط‌زیستی نیز توسط کارشناسان در این فضا، آموزش داده می‌شود.

یکی از کارشناسان محیط‌‌زیست و بازیافت حاضر در محل جزیره شاد سن ایچ، در این زمینه می‌گوید: «در چرخه تأمین محصولات سن ایچ، تلاش می‌شود تا تولید ضایعات را به ‌حد‌اقل رساند. این پروژه نیز، برای آگاهی‌سازی در خصوص فرایند بازیافت بسته‌بندی محصول با تأکید بر مواد تجدیدپذیر بسته‌بندی، تفکیک بسته‌بندی در کنار کاغذ و مقوا و همچنین انتخاب مسئولانه بسته‌بندی پایدار بوده است. پنل سه بعدی کارخانه بازیافت جزیره شاد سن ایچ، به‌صورت شماتیک تلاش می‌کند تا با تصویرسازی، فرایند پیچیده بازیافت بسته‌بندی محصول را به‌صورت ساده به کودکان آموزش دهد. سن ایچ باتوجه‌به اهمیت آموزش مسائل محیط‌زیستی در سنین کم به کودکان، تصمیم گرفته است تا در مقیاسی کوچک، کودکان را با فرایند بازیافت آشنا کند؛ چراکه در این سنین، کودکان آمادگی یادگیری مسائل جدید را دارند. سن ایچ تلاش می‌کند تا با پروژه پنل سه بعدی کارخانه بازیافت جزیره شاد، اهمیت تفکیک بسته‌بندی و بازیافت آن را به کودکان یادآور شود.»

باغ کتاب، مجموعه‌ای است که همواره درصدد آن است کودکان و نوجوانان را با نوآوری، دانش و کتاب آشنا کند؛ به همین علت قرارگیری برد کارخانه بازیافت جزیره شاد سن ایچ، در این مکان می‌تواند بسیار مثمرثمر واقع شود. با استفاده از کنجکاوی کودکان، سن ایچ تلاش کرده‌ است تا آنان بتوانند فرایند بازیافت را در مقیاسی کوچک لمس کنند.

لازم به ذکر است که «جزیره شاد سن ایچ» تا پایان فروردین‌ماه ۱۴۰۳ در باغ کتاب تهران برپا خواهد بود.


07 بهمن 1402