سیروپ بلوکاراسائو؛ آبی اقیانوس

سیروپ بلوکاراسائو؛ آبی اقیانوس در نوشیدنی‌های تابستانه

نوشیدنی‌های محبوب زیادی هستند که با اضافه‌کردن میوه‌ها و سبزیجات، رنگ‌های زیبایی به خود می‌گیرند. اما گاهی ایجاد تنوع در طعم و رنگ نوشیدنی می‌تواند پذیرایی را جذاب‌تر و شیک‌تر کند. سیروپ بلوکاراسائو سن ایچ یکی از محصولاتی است که آبی اقیانوس را به نوشیدنی‌های شما هدیه می‌دهد. طعم متفاوت و رنگ آبیِ زیبای این نوشیدنی، روزهای تابستانی شما را رنگین خواهد کرد. در ادامه علاوه بر معرفی این سیروپ، نوشیدنی‌هایی که می‌توان با آن آماده کرد نیز آموزش داده می‌شود.

سیروپ بلوکاراسائو چیست؟

لاراها یا پرتقال کوراسائو نام درخت مرکباتی است که در کوراسائو، جزیره‌ای در دریای کارائیب می‌روید. لاراها از خانواده پرتقال بوده و گوشت آن بسیار تلخ و فیبری است و به همین دلیل نیز قابل‌خوردن نیست. اما در مقابل، این میوه پوستی بسیار معطر دارد که توجه هلندی‌ها را به خود جلب کرد.

شربت غلیظ بلوکاراسائو یکی از محصولات محبوبی است که در آن از پوست خشک لاراها یا پرتقال تلخ جزیره کاراسائو استفاده می‌شود. این پرتقال با طعم متفاوت و بی‌نظیری که دارد، مزه جدیدی به نوشیدنی‌ها خواهد بخشید. این سیروپ طعمی شبیه به پرتقال دارد و نوع خالص آن بی‌رنگ است. برای گرفتن مزه تلخی پرتقال، معمولا کمی شکر به آن اضافه می‌کنند.

نکته مهم اینکه لاراها مانند انواع دیگر مرکبات است و در واقع رنگ آبی این سیروپ از رنگ مواد غذایی گرفته می‌شود. این رنگ هیچ‌گونه تاثیری روی طعم بلوکاراسائو ندارد.

طرز تهیه سیروپ بلو کاراسائو

لاراها یا پرتقال تلخ جزیره کاراسائو به‌صورت سبز برداشت می‌شود. پس از برداشت پرتقال‌ها، پوست آن‌ها را می‌گیرند و خشک می‌کنند تا عطر روغن معطر موجود در پوست این میوه، قوی‌تر شود. پوست‌های خشک‌شده را در مایعی خیس می‌کنند و سپس آن‌ها را داخل کیسه‌ای ریخته و آویزان می‌کنند. بعد از یک روز که پوست لاراها دوباره خشک شد، به آن مقداری آب اضافه می‌کنند تا فرایند تقطیر انجام شود.

بعد از آماده شدن این مخلوط، طعم‌دهنده به آن اضافه خواهد شد. در انتها نیز مقداری آب، رنگ خوراکی آبی و مقداری شکر اضافه می‌شود. این نوشیدنی باید در مکانی خشک و تمیز و در دمای 18 تا 27 درجه سانتی‌گراد نگهداری شود. مهم‌ترین نکته اینکه نباید نور مستقیم خورشید به شیشه نوشیدنی برسد.

خواص سیروپ بلوکاراسائو

شربت غلیظ بلوکاراسائو در بهبود عملکرد دستگاه گوارش بسیار موثر است. نوشیدن ترکیبی که با این سیروپ آماده شده باشد، علاوه‌بر بهبود بیماری‌های گوارشی، مشکلات هضم غذا را نیز برطرف می‌کند. اولین نُتی که در زمان نوشیدن این نوشیدنی دریافت خواهید کرد، نُت پرتقال تازه خواهد بود. اگر نوشیدنی خود را کمی مزه‌مزه کنید، ترکیبی از طعم مرکبات تلخ و خنک را تجربه می‌کنید.

کاربردهای سیروپ بلوکاراسائو

سیروپ بلوکاراسائو سن ایچ می‌تواند کاربردهای زیادی داشته باشد و این موضوع بیشتر به خلاقیت و سلیقه شما برمی‌گردد. از متداول‌ترین کاربردهای این سیروپ می‌توان به تهیه انواع نوشیدنی‌های خنک و تزئین بستنی اشاره کرد.

معرفی نوشیدنی با بلوکاراسائو

نوشیدنی‌های مختلفی را می‌توان با این سیروپ آماده کرد. در ادامه برخی از محبوب‌ترین آن‌ها معرفی می‌شوند.

بلوهاوایی

بلوهاوایی یک نوشیدنی محبوب استوایی است که در آن از آب آناناس تازه استفاده می‌شود. برای تهیه این نوشیدنی به 1 قاشق سیروپ بلوکاراسائو سن ایچ و 1 لیوان آب آناناس سن‌ایچ نیاز دارید.

مارگاریتا آبی

مارگاریتا یکی از معروف‌ترین نوشیدنی‌های مکزیکی است که در طعم‌های مختلف سرو می‌شود. برای تهیه مارگاریتا آبی به 1 قاشق سیروپ آبی کاراسائو سن ایچ، 1 لیوان آب‌گازدار و ½ لیموترش تازه نیاز دارید.

چای یخی آبی لانگ‌آیلند

چای یخی آبی لانگ‌آیلند یک نوشیدنی باطراوت است که طعم‌های میوه‌ای تازه‌ای را در آن کشف خواهید کرد. برای تهیه این نوشیدنی خوش‌رنگ به 1 قاشق سیروپ بلوکاراسائو سن ایچ، 1 لیوان نوشیدنی لیموناد سن‌ایچ و ½ لیوان آب‌گازدار نیاز دارید.

نوشیدنی پرنده آبی

نوشیدنی پرنده آبی یک انتخاب عالی برای مهمانی‌ها خواهد بود. رنگ آبی اقیانوسی این نوشیدنی که از سیروپ بلوکاراسائو گرفته می‌شود همه را به‌وجد خواهد آورد. برای تهیه این نوشیدنی جذاب به 1 قاشق سیروپ آبی کاراسائو سن ایچ، 1 لیوان نوشیدنی لیموناد سن‌ایچ و ½ لیوان نوشابه لیمویی نیاز دارید.

جمع‌بندی

بسیاری از افراد به دنبال روش‌هایی هستند تا نوشیدنی‌های خلاقانه‌تری داشته باشند. اگر شما جزو این دسته هستید، با سیروپ بلوکاراسائو سن ایچ می‌توانید مجموعه‌ای از خوشمزه‌ترین نوشیدنی‌ها به رنگ آبی را آماده کنید. این سیروپ علاوه‌بر رنگی زیبا، طعمی متفاوت به نوشیدنی شما می‌دهد چون از میوه‌ای خاص تهیه شده است.