تاریخچه

شرکت عالیفرد

به عنوان بزرگترین تولید کننده انواع کنسانتره، آبمیوه، نوشیدنی و شربت، در سال 1356 در شهر صنعتی کاوه در شهرستان ساوه کار خود را شروع کرد. در ابتدای فعالیت خود، انواع آبمیوه را در بسته‌بندی‌های مختلف تولید می‌کرد اما با گسترش بازار، تولید آبمیوه‌های گازدار (برند سن‌ایچ کول) و نوشیدنی مالت (برند سن‌ایچ مالت) را نیز در برنامه خود قرار داد. شرکت عالیفرد متناسب با نیاز مشتریان و تغییر ذائقه و سلیقه آن‌ها، دائماً در حال افزودن به تنوع محصولاتش است اما همیشه کیفیت بالای محصولات را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده است.

داشتن کیفیت بالا، چه در بخش تکنولوژی‌های مورد استفاده برای تولید محصولات و چه در بکارگیری بهترین مواد اولیه برای تهیه محصولات،‌ مهمترین دلیل موفقیت شرکت عالیفرد در بازار رقابتی بوده است. همین موضوع باعث شده است تا در هر بازاری که ورود می‌کند بتواند خوش بدرخشد.

بر اساس طرح توسعه برندها و تولید محصولات متنوع با بسته‌بندی‌های مختلف، شرکت عالیفرد در سال ۱۳۹۶، کارخانه دیگری را در شهر فیروزکوه راه‌اندازی نمود. در خط تولید این کارخانه، از پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها استفاده شده است، به طوری که اولین خط Nitro Hot Fill در خاورمیانه، در این کارخانه بهره‌برداری شد.

در حال حاضر، شرکت عالیفرد در زمینه تولید انواع کنسانتره، آبمیوه، اسموتی، شربت، آبمیوه گازدار، نوشیدنی مالت، آبمیوه با تکه های میوه در بسته‌بندی های پاکت، شیشه، پت، قوطی و گالن فعالیت می‌نماید.

گواهینامه‌های بین‌المللی

استاندارد ایزو 9001 در سیستم مدیریت کیفیت

استاندارد ایزو FSSC22000 در سیستم ایمنی مواد غذایی

استاندارد ایزو 17025 در سیستم مدیریت کیفیت آزمایشگاه

HACCP در شرایط بهداشتی و بهینه تولید

FDA آمریکا


استاندارد ایزو 9001 در سیستم مدیریت کیفیت

استاندارد ایزو FSSC22000 در سیستم ایمنی مواد غذایی


استاندارد ایزو 17025 در سیستم مدیریت كیفیت آزمایشگاه

HACCP در شرایط بهداشتی و بهینه تولید

IMS در سیستم‌های مدیریتی یكپارچه

FDA آمریكا

جوایز

icon-2
كسب نشان و لوح برند ملي ( جشنواره نام و نشان ايراني )‌ از سازمان توسعه و تجارت ايران سال 1395.
icon-2
واحد نمونه کشوری در سال ۱۳۸۹ و 1397 در تولید کالای با کیفیت، نوآوری، تنوع محصولات و جلب رضایت مشتری.

icon-2
كسب افتخار واحد نمونه کیفی در سطح ملی در سال های 1383، 1387، 1389، 1392 و 1397 از طرف موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی.
icon-2
واحد نمونه كيفي در سطح استان در سال هاي 1383، 1387، 1389، 1392، 1395و 1397.

icon-2
واحد کارآمد و نمونه تولیدی برگزیده ششمین جشنواره تولید ملی در سال 1387.
icon-2
دریافت نشان ایمنی و سلامت وزارت بهداشت در سال 1388.

icon-2
كسب واحد نمونه صنعتي در سطح كشوري و استاني سال 1389، 1395 و 1396 (استان مرکزی) در روز ملي صنعت و معدن.
icon-2
اخذ تنديس سيب طلايي سال 1387و لوح سيب سلامت براي دو محصول از سال 1388 ( آب انار و آب پرتقال غني شده با كلسيم و ويتامين D ).

icon-2
نخستين انتخاب برترين شركتهاي صنايع غذايي به انتخاب مصرف كنندگان 1391.
icon-2
انتخاب مدير نمونه كنترل كيفي در سطح كشوري در سال 1388 و 1397 در سطح استان در سال 1388، 1390 و 1397.

icon-2
اخذ لقب مرد سال صنعت غذا به آقاي فردين عاليزاد از وزارت بهداشت در سال 1391.
icon-2
واحد نمونه سال 1389 روز ملي صنعت و معدن و همچنین دریافت لوح ها و جوایز متعدد از جشنواره ها و موسسات دولتی و بين المللي ديگر.

icon-2
دریافت لوح تقدیر حمایت از کالای ایرانی (ساخت ایران) از اتاق بازرگانی ایران و اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشارزی استان تهران در سال 1397.
icon-2
دریافت نشان ایمنی و سلامت کشوری (آب سیب کلودی – غیرشفاف و آب گوجه فرنگي) سازمان غذا و دارو در سال 1397.

icon-2
دریافت تندیس و لوح تقدیر شانزدهمین جشنواره تولید ملی افتخار ملی از خانه صنعت و معدن و تجارت ایران به عنوان واحد برتر صنایع غذایی در سال 1397.

دانشگاه عالیفرد

مرکز علمی کاربردی عالیفرد- سن ایچ، اولین مرکز دانشگاهی در شهرستان ساوجبلاغ در سال 1377 تحت عنوان مرکز علمی کاربردی صنعت غذا (عالیزاد) با همت مرحوم حاج آقاحسین عالیزاد بعنوان موسس و با ریاست مرحوم پروفسور قهرمان شمس، جهت تامین و تربیت نیروی انسانی در زمینه صنعت غذا، در دو رشته تکنولوژی صنایع آرد و تکنولوژی صنایع روغن با تعداد 70 نفر دانشجو فعالیت خود را آغاز نمود. این مرکز در رشته های تخصصی صنایع غذایی اقدام به پذیرش دانشجو نمود و در حال حاضر با 5 رشته در مقطع کاردانی:

  1. کاردانی حرفه ای ایمنی و بهداشت واحدهای صنفی
  2. کاردانی حرفه ای بازرگانی – انبارداری
  3. کاردانی حرفه ای حسابداری – حسابداری صنعتی
  4. کاردانی فنی شیمی آزمایشگاهی – غذایی
  5. کاردانی فنی فناوری اطلاعات – اینترنت و شبکه های گسترده

و 4 رشته در مقطع کارشناسی:

  1. کارشناسی حرفه ای ایمنی سلامت و محیط زیست در صنایع (HSE)
  2. کارشناسی حرفه ای حسابداری حسابداری خدمات و تولیدات صنعتی
  3. کارشناسی حرفه ای مدیریت تجاری سازی
  4. مهندسی فناوری اطلاعات – فناوری اطلاعات

به فعالیت خود ادامه می دهد.

همچنین این مرکز، موفق به اخذ مجوز آزمایشگاه همکار از مؤسسه استاندارد شده است و آمادگی انجام پروژه‌های تحقیقاتی را دارد.

همچنین این مرکز، موفق به اخذ مجوز مرکز نوآوری از دانشگاه جامع علمی کاربردی شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر، به سایت مرکز علمی کاربردی شرکت عالیفرد مراجعه کنید.

مسئولیت اجتماعی


دنیای مدرن امروز گاهی ما را تبدیل به ربات‌های پیش‌فرضی می‌کند که هیچ چیز جز رسیدن به هدف تعریف شده معنایی ندارد. مرز خطرناکی که در اغلب موارد، به بیماری‌های روحی روانی ختم می‌شود و شاید یک راه برای پیشگیری از چنین وضعی در نظر گرفته شده باشد؛ در نظر گرفتن مفاهیم انسانی - محیط‌زیستی که نشان‌دهنده نیاز انسانی بشر به دنیای اطرافش است. در دنیای امروز، شاهد تأسیس بخش‌های کوچک در شرکت‌های بزرگ جهانی با عنوان «بخش مسئولیت اجتماعی» هستیم. بخشی که به طور مشخص با هدف‌های اجتماعی بشردوستانه یا محیط‌زیستی شکل گرفته و به طور مشخص در اساس‌نامه شرکت‌های بزرگ، در دسته باید‌ها قرار می‌گیرد. شرکت عالیفرد هم با قرار گرفتن در بخش شرکت‌های بزرگ ملزم به رعایت کردن استاندارد‌های جهانی است و به همین خاطر است که همیشه در کنار تولید و عرضه محصولات با کیفیت، حمایت از محیط زیست را در دستور کار خودش قرار داده و در این راه، قدم‌های مثبتی هم برداشته است.

در تمام بخش‌های تبلیغاتی، استراتژی «بدون کاغذ» را سرمشق خود قرار داده است و تلاش کرده تا در تمام فعالیت‌های تبلیغاتی کمترین میزان کاغذ را استفاده کند و بیشتر از مواد قابل بازیافت استفاده کرده است.
این روزها شاهد کمپین‌های مختلف «نه به پلاستیک» هستیم. شرکت عالیفرد گامی بلند برای تغییر فرهنگ اشتباه استفاده از کیسه‌های پلاستیکی برداشته است و با تولید کیسه‌های پارچه‌ای به کمک خانواده‌های بی‌بضاعت و کم بضاعت، یک تیر و دو نشان زده است. از یک سو کیسه‌های پلاستیکی را حذف کرده است و از سویی دیگر، با کارآفرینی قدم کوچکی جهت حمایت مالی از خانواده‌های کم بضاعت و بی‌بضاعت برداشته است.
نسل جدید همیشه مورد حمایت شرکت‌های بزرگ بوده است. شرکت‌هایی که عقیده بر این دارند که آینده و بقای آن‌ها در گرو آموزش درست نسل‌های جدید است. عالیفرد بر این باور است که با تکیه بر آموزش و مهارت آموزی نسل جدید، به سادگی می‌توان کمک قابل توجهی به حفظ و حمایت از محیط زیست کرد. در راستای همین هدف، برنامه‌های آموزشی هدفمند را جهت آگاهی نسل جدید همراه با پکیج‌های آموزشی با محتوای جداسازی زباله‌های خشک و تر و بازیافت آن‌ها را از سال ۱۳۹۲ اجرا کرد.
همه می‌دانیم که کره زمین با خطر کمبود آب مواجه است و با وجود کم‌آبی و بی‌آبی رودخانه‌ها و دریاچه‌ها، در ایران این خطر به ما نزدیک‌تر است. یکی دیگر از مسئولیت‌های اجتماعی شرکت عالیفرد، استفاده از ابزار‌های مدیریتی کارآمد جهت بهینه کردن مصرف آب در کارخانه‌های تولیدی است. طبق نظر سازمان حفاظت از محیط زیست، فرآیند تولید محصولات با تمهیداتی که در نظر داشته، حداقل میزان آلایندگی آب را به دنبال داشته است.